6 miliardów rocznie
8.jpg

6 miliardów wacików jednorazowych rocznie

Tyle średnio jednorazowych wacików czy też płatków kosmetycznych, kobiety zużywają rocznie w Polsce, wynika z naszych obliczeń.

Żeby zadziałać na wyobraźnię, przeliczyliśmy jaką powierzchnię zajmuje taka ilość zużytych płatków kosmetycznych. To, uwaga!!!, 6 basenów olimpijskich, wypełnionych po brzegi zużytymi wacikami. 6 basenów olimpijskich, które mają pojemność 3 milionów litrów wody każdy lub 3000 m3. *

Wyniki powyższej analizy nas zszokowały.

Zszokowały ale i zachęciły do większego zaangażowania społecznego. Będziemy wielokrotnie pisać w różnych mediach o świadomości wyboru konsumenckiego. Bo coraz częściej konsument ma wybór, jednorazówka czy coś trwalszego, wielorazowego.

Zachęcamy mocno do zmiany. Zakup wielorazowego płatka kosmetycznego to zamiana ponad 1000 jednorazowych wacików na rzecz 4 szt wielorazowych płatków rocznie.

Każda kobieta, która przejmie nawyki świadomego wyboru, pomoże chronić planetę.

Wiemy, że to mały krok, ale jak zrobimy razem kilka małych kroków, to przejdziemy daleki dystans.

W następnym wpisie poruszymy temat królowych targowisk, bazarów, wielu sklepów wielkopowierzchniowych i mniejszych sieciowych - temat tzw. zrywek, jednorazowych foliowych torebek, najczęściej umieszczanych przy stoiskach z owocami i warzywami, których popularność nie maleje. Podpowiemy jak odejść od złego nawyku używania ich, jakie sposoby można zastosować, żeby szybko wdrożyć plan używania jak najmniejszej ilości jednorazowego plastiku na rzecz wielorazowych rozwiązań.

Jesteśmy przeciwni takiemu widokowi

*wewnętrzna analiza verdecosmetics.pl na podstawie danych GUS za rok 2018 ilości kobiet w wieku produkcyjnym w Polsce przy założeniu, że 50% z nich wykonuje codziennie makijaż, oraz dane z ankiety, z której wiemy, że kobiety zużywają 4 waciki do  demakijażu dziennie.
Kubatura standardowego wacika kosmetycznego (0,000003 m3), kubatura basenu olimpijskiego (3000 m3).
Zdjęcie ze strony termymaltanskie.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl