Producenci eko kosmetyków
10.jpg

Z wielką uwagą szukamy i dobieramy do naszego asortymentu produkty i producentów eko kosmetyków. Kierujemy się przede wszystkim wysoką jakością produktów, skład produktów jest dla nas priorytetowym czynnikiem. Następnie testujemy produkty na sobie. Codziennie używamy produktów, które zostały do nas przysłane, oglądamy je, wąchamy, spieniamy pod wodą, te co do których są wątpliwości, że trudno się pienią, smarujemy się i sprawdzamy wchłanialność, natłuszczenie i nawilżenie, po czym badamy skórę i oceniamy efekty subiektywnie.

Produkty Sapunoteka poznaliśmy w 2019 roku. Dostaliśmy próbki wachlarza produktów oraz wykładnię ekologicznego podejścia nie tylko do produktów, ale również do opakowań samego produktu, jak również opakowań zewnętrznych. Cytujemy:
"Dość częste pytanie, które zadajecie to pytanie dotyczące aluminiowych opakowań, które stosujemy w przypadku niektórych naszych produktów (kremy do rąk, kremy do twarzy oraz balsamy do ciała). Aluminium kojarzone jest bardzo źle, pierwszą myślą, która pojawia się gdy usłyszymy o aluminium jest „toksyczność”. Czy jest to prawda? Zacznę od tego, że nasze kosmetyki są w 100% naturalne oraz bezpieczne, do ich produkcji nie wykorzystujemy żadnych niebezpiecznych substancji, wszystkie składniki są wegańskie, natomiast opakowania całkowicie bezpieczne. Aluminium znajduje się na 3 miejscu pod względem częstości występowania w przyrodzie (po tlenie oraz krzemie). Jest to również pierwiastek wykorzystywany bardzo powszechnie w przemyśle, produktach kosmetycznych, opakowaniach spożywczych. W przeważającej części jednak wykorzystuje się rozpuszczalne sole aluminium, które wchodzą w interakcje ze składnikami pożywienia czy kosmetyków. W takim przypadku istnieje realne zagrożenie przedostania się związków aluminium do organizmu, oraz ich umiejscowienie się w tkankach, co może w przypadku nagromadzenia się znacznych ilości aluminium skutkować chorobami nowotoworowymi oraz neurodegeneracyjnymi. Opakowania, które stosujemy w naszych kosmetykach wytwarzane są jednak z czystej postaci aluminium, która nie rozpuszcza się w wodzie, nie wchodzi w interakcje z innymi substancjami, również tymi o pH kwaśnym. Jest to stabilna forma aluminium. Ponadto aluminium w naszych opakowaniach wytwarza nierekatywną warstwę protekcyjną, chroniącą wrażliwe na światło oraz działanie tlenu bio aktywne składniki kosmetyków. Co więcej, opakowania aluminiowe, które stosujemy są honorowane przez instytucję nadającą jeden z najbardziej wartościowych certyfikatów dla kosmetyków eko – Ekocert. Tak więc bez obaw, kosmetyki Sapunoteka to czysta natura zamknięta w bezpiecznym opakowaniu! "


Doskonały skład kremów do twarzy czy peelingów, oparty na recepturach małej chorwackiej manufaktury z ekologicznych plantacji, zarejestrowanych w CPNP. Zapraszamy do wypróbowania. Walentynki 2021 tuż, tuż!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl